corona virüsü

Stadyumda Yüzde 30 Kuralı

2020 yılı ilk aylarında corona virüsü Türkiye’de ve dünyada yayılmaya başlamıştı. Hayatın her alanında alınan covid 19 önlemlerinde spor alanında da maçların ilk önce seyircisiz oynanması kararı alındı. 19 Mart tarihinde de futbol, basketbol, hentbol ve voleybol lig maçları süresiz olarak ertelendi. 12 Haziran’da başlayan futbol lig maçlarında ise covid 19 önlemleri ile karşılaşmalar oynandı. Futbol maçlarındaki ilk corona virüsü önlemi ise maçların seyircisiz oynanması oldu.

11 Eylül’de başlayacak olan 2020-2021 futbol sezonunda da maçlar seyircisiz oynanacak. Çünkü Türkiye’de ve dünyada covid 19’un yayılması durdurulamıyor. TFF yaptığı açıklama ile ekim ayından itibaren stadyumlara seyircilerin alınacağını belirtti. Yapılan açıklamada stadyumun seyirci kapasitesinin yüzde 30’u oranında sayıdaki taraftarın takımlarının maçlarını stadyumda seyredebileceği söylendi.

6 Bin 168 Taraftar

Bu durumda Süper Ligdeki iki Ankara takımı olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin iç saha maçlarında izleyecek taraftar sayısı da belli oldu. Ankaragücü takımı maçlarını Eryaman Stadı’nda oynuyor ve stadyumun kapasitesi 20 bin 560 kişi. Ekim ayından itibaren 6 bin 168 Ankaragücü taraftarı maçları seyredebilecek.

Gençlerbirliği takımı da Eryaman Stadı’nda maçlarını oynuyor ve 6 bin 168 Gençlerbirliği taraftarı stadyumda maç seyredecek.

Güncel Yazılar