Letonya: Bu Geceki Menümüz

Türkiye A Milli Futbol Takımı, bu akşam Letonya ile karşı karşıya gelecek. Milli takımımız bu maçı kazanırsa 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmayı garantileyecek.

Alman teknik adam Stefan Kuntz ilke yollarını ayıran milli takım, kısa süre önce İtalyan çalıştırıcı V. Montella ile anlaşmaya varmıştı. Milli takımın başına geçer geçmez bambaşka bir hava yaratan İtalyan teknik adam önderliğindeki milli takım, Hırvatistan’ı deplasmanda 1 – 0 yenerek bir anda grubun bütün havasını değiştirmişti. Bu akşam Letonya galibiyeti halinde 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmayı garantileyecek olan Türkiye A Milli Futbol Takımı, son maçında Galler deplasmanında da galip gelirse D grubunu lider bitirecek.

Yunus Akgün İlk 11’e

Türkiye A Milli Takımı’nın İtalyan teknik direktörü V. Montella, takımın başına gelir gelmez etkilerini gösterdi. Adana Demirspor’dan eski öğrencileri olan Yunus Akgün ve Samet Akaydin’i aday kadroya alan İtalyan çalıştırıcı, Hırvatistan karşısında Samet Akaydin’i direkt olarak ilk 11’de başlattı. Maç öncesinde bu tercihi ile eleştiriler almaya başlamıştı hatta V. Montella ancak öyle bir performans ortaya koydu ki Samet Akaydin, maçtan sonra herkes İtalyan hoca haklıymış demek zorunda kaldı.

Hırvatistan maçında Yunus Akgün de yaklaşık 30 dakika sahada kaldı. Maça yedekler arasında başlayan oyuncunun ilk 11 çıkabileceği de konuşuluyordu. Ancak Yunus Akgün o maçta ikinci devrenin ortalarında girdi oyuna. Yunus Akgün Adana Demirspor Süper Lig’e çıktığında 2021 – 2022 sezonu için Galatasaray’dan kiralanmıştı ama Samet Aybaba döneminde fazla forma şansı bulamamıştı Adana Demirspor’da. Sonrasında istenilen sonuçlar alınamadığı için hoca değişikliğine gidildi ve takımın başına V. Montella getirildi.

Montella, Adana Demirspor’da başa geçer geçmez Adana Demirspor’un önlenemez çıkışı başladı ve Yunus Akgün de bu çıkışta başrol oynayan oyunculardan biriydi. Kariyerinin en parlak dönemini Adana Demirspor’da yaşayan oyuncu bugün kiralık olarak İngiltere’de Leicester City forması giymekte ve bunda da Montella’nın payı var. Montella önermişti geç oyuncuyu Leicester City teknik ekibine. Bu akşam Letonya karşısında da genç oyuncuya sağ kenar forvet olarak görev verilmesi bekleniyor.

Letonya

Letonya Grubun En Zayıfı

Türkiye A Milli Futbol Takımı, bu akşam Letonya karşısına mutlak favori olarak çıkıyor. Letonya grubun en zayıf takımı. Zaten gruplar belli olduğunda da Letonya’nın bu grubu sonuncu olarak bitireceği öngörülüyordu ve şu anda da son sırada Letonya takımı.

Letonya ile deplasmanda oynanan ilk maçı Türkiye 3 – 2 kazanmıştı. O maçta Letonya 10 kişi kalmasına rağmen Türkiye A Milli Futbol Takımı o maçta çok zorlanmış ve galibiyeti ancak son dakikada gelen golle almıştı ki zaten maçtan sonra da galibiyete rağmen oynadığı oyun sebebi ile çok eleştirilmiştir Stafan Kuntz ve milli takım. Ancak bu akşam çok daha farklı bir milli takım izleyecek gibi görünüyor futbolseverler.