Hamza Hamzaoğlu

Mert Nobre ‘’ Hedefimiz Şampiyonluk’’

Gençlerbirliği sezon sonunda teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile çalışmayı bıraktı. Ankara ekibi teknik direktör olarak Mert Nobre ile sözleşme imzaladı. Mert Nobre teknik direktörlük kariyerinde yolun başında bulunuyor. Genç teknik adam Gençlerbirliği takımını çalıştırmaya başlamadan önce teknik direktör eğitimine katıldı. Nobre şu anda Süper Ligin en genç teknik direktörlerinden biri oldu.

Mert Nobre eğitim sürecinden sonra Gençlerbirliği takımını çalıştırmaya başladı. Futbolcu olarak forma giydiği Gençlerbirliği takımında ilk teknik direktörlük deneyimin yaşayan Nobre hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Mert Nobre futbolcu olduğu dönemde de teknik direktörlük yaptığı dönemde de hedefinin tek olduğunu ve bu hedefin de şampiyonluk olduğunu belirtti. Teknik adam Gençlerbirliği takımını yeni sezona şampiyonluk hedefi ile hazırlıyor.

‘’2023 Şampiyonluk Yılı’’

Gençlerbirliği’nin genç teknik direktörü 2020-2021 futbol sezonunda Gençlerbirliği’nin şampiyon olmasının zor olduğunu da ifade etti. Mert Nobre bu sezon zor olsa da sonraki sezonlarda Gençlerbirliği’nin ligin güçlü şampiyonluk adayı olacağını söyledi. Nobre 2023 yılında Gençlerbirliği’nin 100. Yaşını kutlayacak bir kulüp olduğunu ve 2023 yılında kırmızı siyahlı takımın şampiyon olabileceğini sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar