Süper Lig

Gençlerbirliği’ne Yeni Teknik Direktör

Gençlerbirliği Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunu 36 puanla 12. Sırada tamamladı. Ankara ekibi sezonun bitişinden sonra teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdı. Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılmasından sonra Gençlerbirliği kulübü yeni teknik direktör arayışına başladı. Sonuç olarak kırmızı siyahlı takım Mert Nobre ile sözleşme imzaladı ve yeni sezonda takımı Mert Nobre çalıştıracak. Gençlerbirliği Mert Nobre ile 1+1 dönem için sözleşme imzalayacak.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav Mert Nobre’nin Gençlerbirliği camiasına katılmasının sevindirici olduğunu belirtti. Murat Cavcav Mert Nobre’nin geçmişte 1 sezon Gençlerbirliği forması ile futbolcu olarak takımda olduğunu hatırlatarak lider ve örnek kişiliği olduğunu söyledi.

‘’Taraftarlarımız Mert Nobre’ye Destek Olsunlar’’  

Kulüp Başkanı Mert Nobre’nin futbolcu olduğu dönemdeki gibi başarılı bir teknik adam olacağına da dikkat çekerek Gençlerbirliği takımının yeni teknik direktörü ile yeni sezonda iddialı olacağını açıkladı. Murat Cavcav Gençlerbirliği’nin alt yapıya verdiği önemin ve alt yapıdan yetişen futbolcuları Türk futboluna katkısının en güzel örneğinin Gençlerbirliği’nden Mert Nobre gibi bir teknik adamın çıkması olduğunu da ifade etti.

Murat Cavcav Hamza Hamzaoğlu’na takıma verdiği emekleri için teşekkür etti ve taraftarlardan Mert Nobre’ye destek olmalarını istedi.

Güncel Yazılar