Kulüpler Birliği

TFF’dan Süper Lig Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği alınan bir kararla 2019-2020 futbol sezonunda ligden düşmeyi kaldırmıştı. Süper Ligden ve TFF 1. Ligden düşen takımları sevindiren bu haber play-offda mücadele eden ve üst lige çıkamayan takımları üzmüştü. Play-off maçlarında mücadele eden TFF 1. Lig takımları Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor kulüpleri bu karar sonrası kendilerinin de Süper Lige yükselmesi gerektiğini açıklamıştı.

Bursaspor, Akhisarspor, Adana Demirspor takımları play off maçları sonucu Süper Lige yükselemediler. TFF’na başvurarak kendilerinin de Süper Lig’e çıkması talebinde bulundular. Bu 3 kulübe göre ligden düşmenin kaldırılıp kendileri gibi play offa yükselme başarısı göstermiş takımların Süper Lige çıkmamaları haksızlığa neden oluyor.

‘’Süper Lige Çıkan Son Takım Fatih Karagümrük’’

Türkiye Futbol federasyonu kulüplerin bu talebine olumsuz yanıt verdiler ve talebi reddettiler. TFF yaptığı açıklama ile kulüplerin Süper Ligde yeni sezonda mücadele edecek takım sayısının arttırılmasının mümkün olmadığını belirtti. TFF Süper Lige yükselen son takımın Fatih Karagümrük olduğunu ve Süper Ligin 21 takım ile oynanacağını hatırlattı.

TFF’nun yaptığı bu açıklama Bursaspor, Adana Demirspor, Akhisarspor kulüplerinde ve taraftarlarda üzüntü yarattı.

Güncel Yazılar