corona virüsü

Play-off Takımlarında TFF’na Başvuru

Süper Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle 19 Mart tarihinde ara verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu covid 19’un yayılması devam etmesine rağmen 12 haziran’da lig maçlarının başlama kararını almıştı. 12 Haziran’da başlayan lig maçları 26 Temmuz Pazar günü bitmiş ve sezon kapanmıştı. Süper Ligden ve TFF 1. Ligden düşen takımlar ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği bir karar aldı. Bu karar göre covid 19’un olumsuz etkisi nedeniyle 2019-2020 futbol sezonunda ligden düşme olmayacaktı.

Süper Ligden ve TFF 1. Ligden düşen takımların sevindiği bu karar TFF 1. Ligde play-off mücadelesindeki kulüplerin tepkisine yol açtı. TFF 1. Lig play-off mücadelesinde elenerek Süper Lige yükselemeyen Bursaspor ve Akhisarspor bu karar üzerine TFF’na başvuruda bulundu.

Adana Demirspor Salı Günü Başvuracak

TFF 1. Ligde başarılı bir sezon geçiren Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor Süper Lige yükselmek için play-off’lara kaldılar. Üç takım da play-off maçında Süper Lige yükselemedi ve ligden düşmenin kaldırılması kararının ardından bu konuda kendilerine haksızlık yapıldığını düşündüler. Bursaspor ve Akhisarspor Süper Lige çıkmak için TFF’na başvurusunu yaptı. Adana Demirspor da Süper Lige yükselme talebini salı günü TFF’na bildirecek.  

Güncel Yazılar