12 Haziran

Hakemlerin Covid 19 Önlemleri

Lig maçlarının başlayacağı 12 Haziran tarihinin yaklaşmasıyla covid 19 önlemleri de gündeme geliyor. Lig maçlarında görev yapacak hakemlerin belirlenmesi ile Merkez Hakem Kurulu da aldıkları önlemleri açıkladılar. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp yaptığı açıklama ile merak edilenleri anlattı.

Zekeriya Alp hakemlerin şehir dışındaki maçlara gidişlerinde kendi arabasıyla gitmek isteyen hakemler olduğunu bunu hakemlerin inisiyatifine bıraktıklarını açıkladı. Merkez Hakem Kurulu Başkanı kalınacak otellerin de aynı oteller olacağı ve otel seçiminde de corona virüsü önlemlerine dikkat ettiklerini belirtti.

‘’5 Hakemde Covid 19 Tespit Edildi’’

Zekeriya Alp maçlardan sonra hakemlerin Riva’da bulunan tesislere gideceklerini ve orada kalacaklarını ifade etti. Maç sonrası evine gitmeyi düşünen hakem olmadığını hakemlerin covid 19 önlemlerini bilinçli olarak uygulayacaklarını da söyledi.

Her maç öncesi hakemlere covid 19 testi yapılacak. Zekeriya Alp Lig maçlarına ara verildiği dönemde 5 hakemde corona virüsü tespit edildiğini de sözlerine ekledi. Merkez Hakem Kurulu Başkanı 5 hakemin tedavisin tamamlandığını ve yeni testlerinin sonucunun negatif çıktığını hakemlerin sağlığına kavuştuğunu da anlattı.

Güncel Yazılar