19 Mart

Ankara Kulüplerinde Covid 19 Vakaları

Lig maçları 19 Mart tarihinde corona virüsü sebebiyle belirsiz süre ertelenmişti. Dünya ve Türkiye’de yayılması süren corona virüsüne karşı Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarının 12 Haziran’da başlayacağını açıklamıştı. Lige verilen arada kulüp tesislerinde takım olarak antrenmana ara veren futbol kulüpleri hazırlık antrenmanına başlama hazırlığı yaptılar. Hazırlık aşamasında kulüplerde covid 19 testi yapıldı.

Test sonuçlarının gelmeye başlamasıyla birçok futbolcu, kulüp çalışanı ve kulüp yöneticisinde covid 19 tespit edildi. İlk olarak Süper Lig takımı Ankaragücü futbolcusu Ricardo Faty’nin covid 19 testi pozitif çıktı. Tedavisi yapılan Ricardo Faty’nin ikinci test sonucu negatif çıktı ve hastaneden taburcu oldu. Ricardo Faty 14 günlük karantina süresinden sonra antrenmanlara başlayacak.

Osmanlıspor’da Corona Virüsü

TFF 1. Ligin Ankara temsilcisi Osmanlıspor da covid 19 vakası olan kulüp oldu. Lige hazırlık için antrenmanlara başlamadan önce 21 Mayıs Perşembe günü yapılan covid 19 test sonucu belli oldu. Osmanlıspor’da bir kulüp çalışanında corona virüsü tespit edildi ve tedavisine başlandı.

Ankara kulüpleri dışında birçok futbol kulübünde tespit edilen covid 19 vakaları sebebiyle lig maçlarının başlamasının riski de tartışılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın lig maçlarının başlaması ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığının bu konuda sorumluluğunun olmadığını açıklaması tedirginliği daha da arttırdı. Fahrettin Koca bu konuda sorumluluğun TFF’de olduğunu ısrarla dile getirmişti.

Güncel Yazılar