12 Haziran

Fatih Mert ‘’Talepte Bulunduk’’

Ara verilen lig maçları 12 Haziran tarihinde başlıyor. Pandemi sebebiyle ertelenen lig maçların başlama tarihinin belli olmasıyla futbol kulüplerinde corona virüsü vakaları da ortaya çıkmaya başladı. Antrenmanlara başlamadan önce test yaptıran futbol kulüplerinde çıkan pozitif vakalar lig maçlarının başlamasının ne kadar güvenli olduğunu düşündürmeye başladı.

Ankaragücü kulübünün bir futbolcusunda da corona virüsü tespit edilmişti. Yapılan tedavinin ardından futbolcu sağlığına kavuşsa da Ankaragücü ligin başlama tarihinin erken bir tarih olduğunu savunuyor. Kulüp başkanı Fatih Mert aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’na bu sezon küme düşmenin olmaması için talepte bulunduklarını açıkladı.

‘’Hakkımızı Savunuruz’’

Fatih Mert küme düşmenin bu sezon gerçekleşmemesi için Ankaragücü öncülüğünde 7 kulübün TFF’na talebinin olduğunu belirtti. Ankaragücü Başkanı TFF’nun bu konu ile ilgili 28 Mayıs’ta karar vereceğini de söyleyerek pandeminin yaz döneminde de sürecek bir seyirde olduğunu ifade etti.

TFF Nihat Özdemir’in olaylara kendi penceresinden baktığına da dikkat çeken Fatih Mert Nihat Özdemir’e Ankaragücü olarak neden böyle bir istekleri olduğunu da anlattıklarını söyledi.  Sarı lacivertli Başkan Ankaragücü’nün haklı olduğu her konuda hakkını savunduğunu da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar