corona virüsü

Ankaragücü’nde Covid 19 Testi Pozitif

Türkiye’de corona virüsü vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren spor alanında alınan ilk önlem lig maçlarının seyircisiz oynanmasıydı 19 Mart’ta da lig maçlarının ertelenme kararı alınmıştı. Süper Lig başta olmak üzere bütün lig maçlarının ertelenmesi ile başlama tarihinin ne zaman olacağı ise merak ediliyordu. Türkiye Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanının yaptığı toplantı sonucu haziran ayının ikinci yarısı lig maçlarına başlanma ihtimali olduğu kararı açıklanmıştı.

Bu açıklamadan sonra futbol kulüpleri hazırlık çalışmalarına başladı ve Ankaragücü de 4 Mayıs tarihinde futbolcularına covid 19 testi yaptırarak test sonuçlarına göre futbolcuları ile antrenman çalışmalarına başlayacaktı.

Yeni Antrenman Tarihi 11 Mayıs

Dün Ankaragücü Tesislerinde kulüp doktoru tarafından yapılan covid 19 testi sonucunda Senegalli futbolcu Ricardo Faty’nin test sonucu pozitif çıktı. Kulüp yönetimi futbolcunun tedavisine başlandığını açıklarken antrenmanlara başlama tarihini de 11 Mayıs olarak belirledi. 11 Mayıs tarihinde de futbolculara tekrar covid 19 testi yapılacak ve test sonuçlarına göre antrenmana başlanacak.

Ankaragücü’nün covid 19 testi pozitif çıkan futbolcusunun karantina süresinde 2 defa market alışverişine gittiği onun dışında izole bir süre geçirdiği iddia edildi.