Ankara

Ankaragücü’nün Covid 19 Testi

Süper Lig Ankara temsilcisi iki takımdan biri olan Ankaragücü takımı covid 19 küresel salgın sebebiyle neredeyse 2 aydır kulüp tesislerinde takım olarak antrenman yapmıyordu. Haziran ayının ikinci yarısında başlayabileceği ihtimalinin açıklanmasından sonra Ankaragücü Kulübü yönetimi de ligin kalan maçları için hazırlık programı yapmaya başladı.

4 Mayıs (bugün) tesislerde antrenmana başlama planı yapan Ankaragücü Kulübü antrenmanlar başlamadan önce covid 19 testi yaptırdı. Kulübün Beştepe Tesislerinde futbolculara, teknik kadro ve kulüp çalışanlarına yapılan corona virüsü yapıldı. Yapılan covid 19 test sonuçlarına göre sarı lacivertli kulüp antrenman ve kamp programına başlayacak.

Kulüp Doktoru Bilgi Verdi

Ankaragücülü futbolcular test sonuçlarında bir sorun çıkmadığı takdirde tesislerde antrenman yaparken sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve 3-4 kişilik gruplar halinde antrenman yapacaklar. Kulübün tesislerinde hijyen kurallarına ekstra olarak dikkat edilecek ve dezenfekte işlemleri daha sık yapılacak.

Covid 19 testi kulüp doktoru tarafından yapıldı. Kulüp doktoru aynı zamanda futbolculara, teknik kadro ve kulüp çalışanlarına corona virüsünden korunmak için neler yapılması gerektiği konusunda bilgi verdi.