covid 19

Ankaragücü Başkanı ”Biz Hazırız” Dedi

Lig maçlarının covid 19 sebebiyle ertelenmesi kararından sonra merak edilen konu ligin devam etme ihtimalinin ne olacağıydı. Geçen hafta Kulüpler Birliği Balkanı Mehmet Sepil’in yaptığı açıklama ile lig maçlarının haziran ayında başlama ihtimalinin olduğunu söylemişti. Haziran ayının ikinci yarısında başlaması planlanan lig maçları ile ilgili olarak Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ligin başlamasına hazır kulüp olarak hazır olduklarını açıkladı.

Fatih Mert 4 Mayıs Pazartesi günü tesislerde antrenman programına başlayacaklarını belirterek sosyal mesafe kurallarına uygun olarak 5 kişilik gruplar halinde çalışma yapacaklarını açıkladı. Ankaragücü futbolcularının çoğunun Ankara’da olduğunu da vurgulayan Fatih Mert futbolcuların da antrenman sırasında hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edeceklerini ifade etti.

‘’Bilim Kurulu’nun Kararı Önemli’’

Ankaragücü Başkanı haziran ayının ikinci haftası başlayacak maçların seyircisiz oynanacağını ama son kararın Bilim Kurulu’nun önerisiyle verileceğini ve mantıklı olanın da Bilim Kurulu’nun kararı olduğunu sözlerine ekledi. Fatih Mert son olarak maçların oynanacağını ama futbol dünyasının küresel salgın ile ilk kez karşılaştığını işleyişin nasıl olacağını herkesin merak ettiğini de belirtti.