Süper Lig

Ankaragücü Halter Okulu Açıldı

Ankara’nın Süper Lig temsilcisi kulüplerinden Ankaragücü bir spor dalını daha faaliyetine ekledi. Ankaragücü Kulübü halter branşını da kulübe ekleyerek branş yelpazesini genişletti. Ankara’nın ve Türkiye’nin en eski ve köklü spor kulüplerinden olan Ankaragücü başarılı halter antrenörlerini de bünyesine alarak halter okulunda faaliyetlere başladı.

Ankaragücü’nün Halter Okulunda görev yapan antrenörlerden Halil İbrahim Turan 85 ve 94 kg’da Avrupa İkinciliği ve Dünya 3.lüğü bulunan başarılı bir antrenördür. Antrenör Ertan Mert ise halterde Büyükler ve Gençler Türkiye Şampiyonluğu ve farklı derecelerde şampiyonlukları olan bir antrenördür. Sarı lacivertli kulübün Halter Okulu başarılı antrenörler ile Türkiye’ye derece getirecek halter sporcularını yetiştirecekti.

Fatih Mert Sosyal Medya Hesabından Açıkladı

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert Halter Okulunun faaliyete geçişini sosyal medya hesabından açıkladı. Fatih Mert, dünyada ve Türkiye’de zor günler geçirdiğimiz bu günlerde şampiyonluk dereceleri olan halter antrenörleri yönetiminde ve yine dereceleri olan halter sporcularının bulunduğu halter takımının kurulduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Fatih Mert halter takımının Ankaragücü camiasına ve spor dünyasına hayırlı olmasını da diledi.