covid 19

Ankara’da Arap Rüzgarları

Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarına ara verildiği bu günlerde Süper Ligin Ankara temsilcisi Ankaragücü ile ilgili hareketli günler yaşanıyor. Suudi Arabistan’ın Ankaragücü’nü satın alma niyetinde olduğu iddia ediliyor ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed Bin Selman’ın da bu düşüncesini hayata geçirmek için hazırlıklara başladığı da alınan haberler arasındadır.

Muhammed Bin Selman’ın Ankaragücü ile ilgili araştırma yapmak ve bilgi toplamak için kurmaylarını görevlendirdiği bilgisi alındı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin 200.000.000 Euro teklif ile Ankara’nın sarı lacivertli kulübünü satın alma niyetinde olduğu iddia ediliyor. Ankaragücü camiasından şu an için bu satış haberi ve Mohammed Bin Selman’ın düşüncesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Ankaragücü Ligden Düşme Sınırında

Ankaragücü Süper Ligden düşme ihtimali bulunan takımlar arasında ve lig maçlarının erteleme kararı alınmasıyla lig sıralamasında sondan ikinci sırada yani 17. Sırada bulunuyor. Ankaragücü bir dönem transfer yasağı ile de mücadele etti ve 30 Ocak 2020 itibariyle transfer yasağı kalkarak bir nebze de olsa rahat nefes aldı.