covid 19

‘’Futbol Temas Yoğunluğu Olan Bir Spor’’

Mustafa Reşit Akçay corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarının oynanmadığı içinde bulunulan dönem ve ligin durumu ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Süper Ligde son sıralarda bulunan Ankaragücü’nün teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay corona virüsü tehlikesi ortadan kalktıktan sonra hayatımızda ve futbolda her şeyin eskisinden farklı olacağını söyleyerek hiçbir şey eskisi gibi olmayacağını ifade etti. Teknik adam futbol gibi temas etmenin yoğun olarak yaşandığı ve kalabalık bir ortamda oynanan spor dalında corona virüsünün etkisinin kolaylıkla kaybolmayacağını ve futbolda değişimler olacağını da sözlerine ekledi.

‘’Lig Heyecanını Kaybetti’’

Mustafa Reşit Akçay virüse karşı alınan önlemlerden biri olan lig maçlarının ertelenmesi ile ligin heyecanının kaybolduğunu belirterek corona virüsünün tedavisinin ya da aşının bulunmasından sonra bile normal hayata dönmenin psikolojik olarak uzun zaman alacağını açıkladı.

Ankaragücü teknik direktörü takımın ligde son sıralarda olmasının kendilerinde bir ümitsizliğe sebep olmadığını söyleyerek ligde kalmak için son maça kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Teknik adam ligin devam kararı alınması halinde 9 maç oynayacaklarını ve bu 9 maçtan 12 puan hedeflediklerini ve ligde kalacaklarını ifade etti.