covid-19

Mustafa Reşit Akçay’dan Açıklamalar

Corona virüsü covid-19 yayılmasının ve bulaşmasının önlenmesi için alınan lig maçlarının ertelenmesi kararından sonra futbol takımları bir süre futbolcularına evde kal uyarısı yaptılar. Süper ligde düşme hattında bulunan Ankaragücü lig sıralamasında sondan 2. Sırada yani 17. Sırada bulunuyor. Ankaragücü teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay corona virüsü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Ankaragücü futbolcularının virüsten korunması için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

‘’Ben Hümanistim’’

Mustafa Reşit Akçay içinde bulunduğumuz dönemin herkesin kendine göre fedakârlık yapacağı bir dönem olduğunu söyledi ve kendisinin de hümanist bir insan olduğunu vurgulayarak her kişinin kendini korumakla görevli olduğunu da sözlerine ekledi. Mustafa Reşit Akçay corona virüsü ile ilgili olarak kahramanlık yapılamayacağını ‘’bana bir şey olmaz’’ düşüncesi ile hareket etmemenin yapılacak en kötü şey olduğunu da özellikle vurguladı.

Ankaragücü’nün teknik direktörü virüs ve etkilerinin futbol kulüplerini ekonomik olarak da yıprattığını ve yıpratmaya devam ettiğini de açıkladı. Mustafa Reşit Akçay covid-19 virüsünün yayılımının durması ve normale dönüldüğünde bu ekonomik yıpranmadan çıkabilmek için hem futbolcuların hem teknik adamların fedakârlık yapması gerektiğini de söyledi.