Murat Cavcav da ‘’Evde Kal’’ Dedi

Corona virüsü covid-19 başta Süper Lig olmak üzere bütün lig maçlarını ve basketbol ve voleyboldaki maçların ertelenmesine neden oldu. Virüsün yayılmasının durdurulması ve vaka sayısı ile covid-19 ile olan ölümlerin önüne geçebilmek için spor alanında alınan bu tedbirlere Gençlerbirliği başkanı Murat Cavcav da destek verdi.

Murat Cavcav lig maçlarının ertelenmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada covid-19 salgını sebebiyle liglerin ertelenmesinin bu dönemde alınacak en mantıklı karar olduğunu söyledi. Murat Cavcav liglerin ertelenmesi kararının önceden alınması gereken bir karar olduğunu söyleyerek ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden sonra lig maçlarının ertelenmesi gerektiğini ifade etti. Murat Cavcav futbolcuları antrenmana çıkmasının, maçta sahaya çıkmasının tehlike oluşturduğunu ve maçlarda sadece futbolcuların değil hakemlerin, takımların teknik kadrosunun, stat görevlilerinin de civid-19 bulaşma riskinde olduğunu vurgulayarak maçların ertelenmesinin en iyisi olduğunu açıkladı.

’Sosyal Mesafeyi Koruyalım’’

Murat Cavcav civid-19 virüsünü en az zararla ve en az kayıpla atlatmak için alınan önlemlere ve sosyal mesafeye dikkat edilmesini isteyerek mecbur kalmadıkça evden çıkılmamasını kişinin mümkünse kendisini izole etmesini istedi.