corona virüsü

Voleybolda da Covid-19 Virüsü

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü covid-19 ülkemizde görülmeye başladığı andan itibaren her alanda tedbir alınması ile ilk olarak tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanma kararı alınmıştı. Geçen hafta da maçların seyircisiz oynanmasının yeterli bir tedbir olmadığı kararına varılarak futbol, basketbol ve voleybol maçlarının ertelenmesi kararlaştırıldı. Futbol, basketbol ve voleybol ligindeki maçlar süresiz olarak ertelendi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen voleybol ligi maçlarının yanısıra voleybolda 21-23 Mart tarihlerinde oynanacak Türkiye Kupası finalleri de ertelendi. Ankara’da oynanacak olan final maçları covid-19 virüsünün tehlikesi geçtiği zaman oynanmaya devam edecek.

Halkbank Sosyal Mesafe Kuralına Uydu

Türkiye Kupası çeyrek final maçında Galatasaray ile karşılaşacak olan Halkbank maçların erteleme kararı gelmeden önce Galatasaray maçı toplantısını da covid-19 virüsünden korunma tedbirlerini uygulayarak yaptı. Halkbank takımı voleybolcuları spor salonunda yapılan toplantıda 1 metre sosyal mesafe kuralına uyarak oturdular. Toplantı esnasında maçların erteleme kararı gelince voleybolcular evlerine gittiler.

Halkbank Voleybol Takımı antrenörü bu aranın bir tatil olmadığını voleybolculara özellikle vurgulayarak evde bireysel antrenmanlarını yapmaları talimatını verdi. Voleybolcular mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları ve evde kalmaları konusunda da ayrıca uyarıldılar.