Basketbol Süper Ligi

Moustaphe Fall’in Dereceleri

ING Basketbol Süper Ligi Ankara temsilcisi Türk Telekom basketbol takımın Fransız basketbolcusu Moustaphe Fall basketbol liginin geçtiğimiz 6 haftasındaki maçlardaki sayıları ile listede dereceler elde etti. Corona virüsünün spor alanında basketboldaki lig maçlarının ertelenmesi sebebiyle basketbol, voleybol ve futbol lig maçları ertelenmişti. Moustaphe Fall da liglerin ertelenme haftasına kadar oynadığı maçlardaki başarılı performansı ile üç kategoride basketbol liginde listede yer aldı.

Moustaphe Fall basketbol ligindeki verimlilik değerlendirmesinde oynadığı 22 karşılaşmadaki 432 puanı ile ikinci sırada yer aldı. Fall’in ikinci olduğu verimlilik değerlendirmesinde 1. Sıranın sahibi Bahçeşehir Koleji takımında Rober Golden’dı.

Fall blok sıralamasında da ikinci sıradaydı. 22 karşılaşmadaki 32 blok ile ikinci sırada olduğu blokta birinci sıradaki isim ise Darüşşafaka Takımından Jonathan Hamilton’dı.

Ribaunt sıralamasında ise Fall 22 karşılaşmadaki 180 ribaunt ile dördüncü sırada yer aldı. Ribaunt sıralamasında ilk sırayı Afyon Belediyespor’dan Talib Zanna aldı.

Lokomotif Kuban’dan Geldi

2.18 boyuyla ligdeki en uzun basketbolculardan olan Moustaphe Fall Türk Telekom’a Rusya basketbol takımı Lokomotif Kuban’dan transfer edildi. Türk Telekom’un FIBA Şampiyonlar Ligindeki maçlarında başarılı performans gösteren Fall takımının ligde de başarılı sonuçlar almasında büyük katkısı oldu.

Fall daha önce Türkiye’de Sakarya Büyükşehir Belediyespor takımında da forma giydi. Avrupa’da da Elan Chalon, Antibes Sharks, Monaco Fall’in forma giydiği takımlardır.