corona virüsü

Hamza Hamzaoğlu’ndan Açıklamalar

Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu corona virüsü covid-19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ve kulüp olarak aldıkları önlemlerle ilgili olarak açıklama yaptı. Teknik direktör Radyospor’da bir programa konuk oldu ve covid-19 virüsünün dünyada ve ülkemizde yayılması ile temizlik ve hijyenin gündeme gelmesinin acı olduğunu söyledi. Hamza Hamzaoğlu temizlik ve hijyenin her dönemde hayatımızda olması gerektiğini vurgulayarak covid-19 salgınının bitmesinden sonra da bu alışkanlığın devam etmesini diledi.

Hamza Hamzaoğlu covid-19 salgınının önlemi olarak maçların seyircisiz oynanmasının yetersiz bir önlem olduğunu söyleyerek maçların ertelenmesinin en sağlıklı karar olduğunu belirtti. Covid-19 salgının yaşandığı şu dönemde maçlar seyircisiz oynansa bile futbolcuların, hakemlerin, stat çalışanlarının ve teknik adamların ciddi risk içinde olduğunu söyledi. Teknik adam Gençlerbirliği’nin son hafta deplasmanda oynadığı Denizlispor maçı için ilk olarak uçakla Denizli’ye gidileceğini sonra riski azaltmak için otobüsle gittiklerini bu ulaşım şeklinin bile riskli olduğunu ve futbolcuların tedirgin olduğunu belirtti.

‘’Birlik ve Beraberlik İçinde Olmalıyız’’

Hamza Hamzaoğlu covid-19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini söyleyerek evde kalınması mesajını da verdi. Gençlerbirliği’nin teknik direktörü maçlar sebebiyle ailelerinden ayrı kaldıkları için bu dönemde evde kaldıkları için mutlu olduklarını ama keşke bu sebeple evde kalmanın tercih edilen bir şey olmadığını da sözlerine ekledi.