Türk Telekom

Türk Telekom’da Kadro Eksikliği

Hem lig mücadelesi hem şampiyonlar ligi mücadelesi veren Türk Telekom basketbol takımı 07 Mart Cumartesi günü OGM Ormanspor ile oynadığı 22. hafta lig maçını 82-64 kazanmıştı. Çarşamba günü şampiyonlar ligi maçında Beşiktaş Sompo Japan ile karşılaşan bu maçtan da 89-78 ayrılan Türk Telekom’un koçu Burak Gören de açıklamalar yaptı.

OGM Ormanspor maçı sonrası konuşan Burak Gören şampiyonlar ligi ve lig maçlarının üst üste olması sebebiyle yoğun ve yorucu bir dönemden geçtiklerini söyledi. Burak Gören bu söylediklerinin şikâyet olarak algılanmamasını sadece yoğun bir dönem olduğunu anlatmak için böyle ifade ettiğini ifade etti.

‘’Beşiktaş Sompo Japan Maçına Odaklandık’’

Burak Gören Türk Telekom’un sakat oyuncuları Kyle Wiltjer, Muhammed Baygül ve C.J.Harris’in kadroda olmadığını ve bu eksiklikler ile mücadele ettiklerini açıkladı. Burak Gören OGM Ormanspor ile ligin ilk yarısında oynadıkları maçta sahadan mağlup ayrıldıklarını bu maçın rövanşını da aldıklarını söyleyerek, çarşamba günü Beşiktaş ile oynayacakları şampiyonlar ligi maçına konsantre olduklarını sözlerine ekledi.

Beşiktaş Sompo Japan ile oynanan maçta sakatlanan Kyle Wiltjer ile Muhammed Baygül’ün tedavileri sürmekte fakat Türk Telekom Kulübü’nden yapılan açıklamada iki basketbolcunun 3-4 hafta sahalardan uzak olacağı açıklandı.