Şampiyonlar Ligi

‘’Türk Telekom Beşiktaş’ı Yendi’’

Basketbol Şampiyonlar Ligi takımlarından olan iki temsilcimiz olan Türk Telekom ve Beşiktaş Sompo Japon son 16 maçında Ankara’da karşılaştı. Maç 89-78 ev sahibi takım Türk Telekom’un galibiyeti ile bitti. Maçın rövanşı ise 11 Mart Çarşamba günü İstanbul’da oynanacak. Türk Telekom ikinci maça ilk maçta aldığı galibiyetin avantajı ile çıkmış olacak.

Türk Telekom-Beşiktaş maçının Türk basketbolu için de farklı bir anlamı var. Bu maç sonucunda Türk Telekom ya da Beşiktaş’ın son 8’e kalması halinde her iki ihtimalde de Türk basketbol takımı Şampiyonlar Liginde son 8’e kalmış olacak.

‘’Hedefimiz 4’lü Final’’

Maçın ilk çeyreğinde 28-23 Türk Telekom üstünlüğü ile bitti. İkinci çeyreğe üstün başlayan Türk Telekom ikinci çeyrek sonunda da galip olan takım oldu ve ikinci çeyrek sonucu 45-42 Türk Telekom galibiyeti oldu. Üçüncü çeyrek sonunda aradaki farkı açan Türk Telekom üçüncü çeyreği de 67-59 önde kapattı. Maçın son çeyreği de ev sahibi takımın 89-78 galibiyeti ile bitti.

Maçın galibi Türk Telekom’un antrenörü Burak Gören maç sonrası yaptığı açıklamada öncelikle İdlib şehitleri için üzüntüsünü dile getirdi ve bu üzüntü durumu içinde işlerini yapmanın zor olduğunu da belitti. Burak Gören Türk Telekom olarak hedeflerinin 4 lü finale kalmak olduğunu söyleyerek bu yolda en büyük destekçilerinin taraftarlar olduğunu söyleyerek bu maçta da kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür etti.