22. Hafta

Basketbolda Başkent Derbisi

ING Basketbol Süper Liginin 22. Hafta maçlarından biri Başkent Derbisiydi. Basketboldaki Ankara temsilcisi iki takım olan Türk Telekom Basketbol takımı ile OGM Ormanspor’un lig maçı Ankaralı basketbol severlerin ve takım taraftarlarının maç sonucunu merak ettiği bir karşılaşmaydı. Karşılaşmadan galip ayrılan takım ise OGM Ormanspor’u 82-64 yenen Türk Telekom oldu.

Çarşamba günü Basketbol Şampiyonlar Ligi son 16 maçında Beşiktaş Sompo Japan ile karşılaşan Türk Telekom bu maçta da Beşiktaş’ı 89-78 yenmişti. Türk Telekom’un Şampiyonlar ligi ve süper ligde aldığı başarılı sonuçlar taraftarlarını sevindirdi.

Türk Telekom’un 11. Galibiyeti

Maçın ilk çeyreğinde üstün olan taraf Türk Telekom oldu ve ilk çeyreği 17-25 önde kapattı. İkinci çeyrekte de Türk Telekom üstünlüğü devam etti ikinci çeyrek de 34-47 Türk Telekom galibiyeti ile bitti. Üçüncü çeyreği de 49-64 önde bitiren Türk Telekom maçtan rahat bir galibiyet alarak 64-82 galip ayrıldı.

Türk Telekom OGM Ormanspor karşısında aldığı bu galibiyet ile ligdeki galibiyet sayısını 11’e çıkardı ve puanı 33 oldu. OGM Ormanspor’un ise bu yenilgi ile ligdeki puanı 29 oldu ve bu yenilgi takımın 15. Yenilgisi oldu.