covid 19

Ankaragücü Kalecisinden ‘’Evde Kal’’ Mesajı

ile 19 Mart tarihinden itibaren lig maçları ertelendi ve futbolcular da online antrenman ya da evde antrenman ile antrenman programlarını uyguluyorlar.

Ankaragücü takımı da bu süreçte takım olarak kulübün tesislerinde antrenman yapmaya ara verdi. Ankaragücülü futbolcular evde antrenman yapıyorlar ve mecbur kalmadıkça evden çıkmıyorlar. Sarı lacivertli kulübün futbolcuları kendi sosyal medya hesaplarından ve Ankaragücü’nün sosyal medya hesaplarından ‘’Evde Kal’’ çağrısı da yapıyorlar. Ankaragücü’nün kökeni Brezilyalı Alman kalecisi Ricardo Hanrique Schuck Friedrich de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Evde Kal mesajı verdi.

Türk Bayraklı Paylaşım

Ama kaleci Ricardo’nun yaptığı Evde Kal paylaşımı diğer takım arkadaşlarından farklıydı ve tüm futbol severler tarafından beğenildi. Ricardo paylaşımında kendisinin maskeli bir fotoğrafını paylaştı ve bu fotoğraf ile ‘’evde kal’’ dedi. Fotoğrafta Ricardo’nun taktığı maske üzerinde Türk bayrağı olan bir maskeydi ve yabancı bir futbolcunun Türk bayrağı ile böyle güzel bir fotoğraf yayınlaması çok beğenildi.