Süper Lig

Fatih Mert’in Haziran Ayı Yorumu

Ankara’nın Süper Lig temsilcisi Ankaragücü kötü bir sezon geçiriyor ve lig puan sıralamasında 23 puan ile sondan bir üst sırada bulunuyor. Ankara takımı bu puan ile yüksek ihtimalle bu sezon ligden düşecek. Corona virüsü sebebiyle ara verilen lig maçlarının haziran ayında tekrar başlaması ve sezonun temmuz ayında bitirilmesi konusunda Ankararagücü Kulübü Başkanı Fatih Mert kulüp olarak bir korkularının olmadığını söyledi.
Ankaragücü ligin ilk yarısı transfer yasağı ile de mücadele etmiş ve ligin ikinci yarısının başında transfer yasağı kalkmıştı. Fatih Mert transfer yasağı sebebiyle ligde bir dönem kötü zamanlar geçirdiklerini, kötü zamanların geride kalıp kendilerine geldikleri zamanda da lige ara verildiğini her şeye rağmen mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.
‘’Ankaragücü Mücadeleci Bir Takım’’
Ankaragücü Başkanı ligin tekrar başlaması durumunda bu sezon ligden düşmenin kaldırılmasını talep ettiklerini ve bu yönde görüş bildirdiklerini söyleyerek TFF’nun ligden düşmenin kaldırılması gibi bir kararı olmayacağını ifade etti. Fatih Mert Ankaragücü’nün mücadeleden kaçmayan sonuna kadar mücadele eden bir takım olduğunu da vurgulayarak son maça kadar ligde kalma ümitlerinin olacağını sözlerine ekledi.