küresel salgın

Burak Gören Ligin Başlayacağını Düşünmüyor

Türkiye’de küresel salgın corona virüsü sebebiyle 19 Mart’tan itibaren futbol, basketbol ve voleybol ligindeki maçlar belirsiz süre ile ertelenmişti. ING Basketbol Ligi de son maçını 23. Haftada oynamış ve 24. Hafta maçları ile kalan maçlar oynanamamıştı. ING Basketbol Ligi Ankara takımı Türk Telekom Basketbol Takımı Antrenörü Burak Gören yaşanan bu süreçte ligin tamamlanması ihtimali görmediğini söyledi.

Burak Gören Türk Telekom Basketbol Takımı’nın Türkiye Kupası, lig maçları ve FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarında iyi bir performans yakaladığını ama lige verilen bu ara ile belirsizliğin takımın motivasyonunu düşürdüğünü ifade etti.

‘’Yabancı Sporcular Ülkelerinde Dönemiyor’’

Türk Telekom takımın antrenörü Avrupa’daki basketbol maçlarının eylül ayına ertelendiğini ve ligin bırakıldığı sürece dönülmesinin mümkün olmadığını da belirtti. Burak Gören basketbolda takımların bir sorununun da yabancı sporcular olduğunu vurgulayarak covid 19 ortaya çıkınca yabancı basketbolcuların çoğunun ülkelerine gittiğini de söyledi. Ülkelerine giden yabancı basketbolcuların şu anda uçuşlar durduğu için Türkiye’ye dönmeleri mümkün olmadığını da anlatan Burak Gören bu tarz sorunlar olduğunu ve bu sorunların ligin başlamasında engel olduğunu sözlerine ekledi.