covid-19

Burak Gören’den Açıklamalar

Türk Telekom takımı antrenörü Burak Gören Corona virüsü covid-19 sebebiyle ertelenen lig maçları ve Türk Telekom takımı ile ilgili açıklamalar yaptı. Corona virüsünün yayılmasının engellemek ve ölüm sayılarını azaltmak için futbol, basketbol ve voleybol lig maçları ile bütün spor faaliyetleri ertelenmişti. Burak Gören de lig maçlarınıne ertelenmesinin corona virüsüne yakalanmamak için alınması gereken en doğru karar olduğunu söyleyerek her zaman önceliğin insan sağlığı olduğunu basketbolu ve maçları özlediklerini ama büyük kayıpların yaşanmaması için bunun alınması gereken bir önlem olduğunu ifade etti.

Burak Gören Türk Telekom olarak basketbol ligine kötü bir başlangıç yapmadıklarını ama kadro kuramamanın sıkıntısını yaşadıklarını söyledi. Ligde zorlu maçların üst üste gelmesinin de takımı zorladığını belirterek Türkiye Kupası maçında ligin lider takımı Pınar Karşıyaka’yı yendiklerini ve yarı finale çıktıklarını yarı finalde de Fenerbahçe’ye karşı iyi oynamalarına rağmen kaybettiklerini anlattı.

’Ankara’da ve Türk Telekom’da Mutluyum’’

Burak Gören takımın Avrupa’da da başarılı bir performans gösterdiğini ve grubu lider tamamladığını belirtti. Türk telekom’un teknik direktörü Ankara’da ve Ankara takımında mücadele etmenin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu çünkü .ankara’nın doğduğu ve büyüdüğü şehir olduğunu söyledi. Burak Gören Ankara’da ve Ttürk telekom’da mutlu olduğu Türk Telekom maçlarının da Ankaralılar için mutluluk verici olduğunu söyledi.