Ankara temsilcisi

Fatih Mert Ligin Bittiğini Düşünüyor

Süper Ligdeki Ankara temsilcisi takımlarda biri olan Ankaragücü’nün Başkanı Fatih Mert lig maçlarının ertelenmesi ve takımın durumu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ankaragücü takımı ligin ikinci yarısının ilk haftalarına kadar transfer yasağı ile de mücadele ediyordu. Transfer yasağının kalkması nefes alan Ankaragücü yine de lig maçlarında istediği performansı yakalayamadı ve Süper Ligden düşme ihtimali olan takımlar arasına girdi.

Ankaragücü Kulübü’nün Başkanı Fatih Mert corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesinin alınması gereken bir karar olduğunu ve corona virüsünün küresel salgın olmasına dikkat çekerek ligin bu durumda devam etmesinin ihtimal olmadığını söyledi. Fatih Mert kendisine göre bu sezonun kapandığını ve ligin bittiğini söyleyerek Ankaragücü futbolcularının evde bireysel olarak antrenmanlarına devam ettiklerini her zaman sağlığın öncelikli konu olduğunu ifade etti.

‘’Corona Virüsü Testi Yaptıracağız’’

Fatih Mert lig başladığı zaman yaşanan bu olağanüstü durumdan dolayı bütün takımların lige konsantrasyon sorunu yaşayacağını açıkladı. Ankaragücü takımına da corona virüsü testi yapılacağını söyleyen Ankaragücü Başkanı bu hafta futbolculara, teknik kadroya ve tüm kulüp personeline test yapılacağını sözlerine ekledi. Fatih Mert kulüp doktoru ile görüştüklerini ve mümkünse corona virüsü testini hastanede değil kulübün tesislerinde yapmak istediklerini böylece hastanede virüs bulaşma riskini ortadan kaldırmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.