Fatih Mert

Ankaragücü’nden Ligin Ertelenme Yorumu

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile ilgili olarak görüşlerini açıkladı. Fatih Mert lig maçlarının ertelenmesi kararının yerinde ve zamanında bir karar olduğunu söyleyerek içinde bulunduğumuz dönemde önemli olanın sağlık olduğunu da vurguladı. Fatih Mert bu kararı kulüp olarak desteklediklerini ifade etti ve corona virüsünün küresel bir salgın olduğu bu durumdan spor alanı ile her sektörün etkilendiğini açıkladı. Ankaragücü Kulübü Başkanı kendilerinin kulüp olarak ve kişisel olarak da corona virüsü ile ilgili gerekli önlemleri aldıklarını devlete de bu konuda güvenlerinin tam olduğunu açıkladı.

Ankaragücü Ligde Son Sıralarda

Ankaragücü süper ligde kalma mücadelesi veren takımlardan bir durumunda bulunuyor. Süper ligdeki puan durumunda son sıranın bir sıra üstünde 17. Sırada bulunan Ankaragücü ligde kalan maçlarından 3 puan almayı ve ligde kalma ihtimalini yükseltmeyi düşünüyordu. Ankaragücü’nün teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay da ligde kalma mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerini ve Ankaragücü’nün bunu yapacak güçte olduğunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Corona virüsü sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ve corona virüsü ile ilgili belirsizliğin sürmesi sebebiyle Ankaragücü ve diğer takımların âkibetinin ne olacağı merak ediliyor.