MKE Ankaragücü

Ankaragücü Alt Sıralardan Kurtulmak İstiyor

Süper ligde alt sıralardan kurtulamayan MKE Ankaragücü 13 Mart Cuma günü (bugün) kendi sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaşacak. Süper ligde 17. Sırada bulunan ve düşme riski olan bölgede bulunan Ankaragücü için Rizespor maçı galibiyet ile sonuçlanması ve 3 puan alınması gereke bir maç oldu. Ankaragücü’nün ligde alt sıralardan kurtulması ve ligden düşmemesi için Rizespor maçından galip ayrılması gerekiyor.

Ligde oynadığı son 3 maçtan yenilgi ile ayrılan Ankaragücü’nün teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay göreve geldiği zamandan beri ligde yükselişi yakalayamadı. İstatistik verilerine göre Ankaragücü kendi sahasında Rizespor ile oynadığı maçları kaybetmedi.

Ligin ilk yarısında oynanan Rizespor-Ankaragücü maçını 2-0 Rizespor kazanmıştı. Ankaragücü bugün oynanacak maçı kazanıp hem ligde kalma ihtimalini yükseltmek hem de ligin ilk yarısındaki maçın rövanşını almak istiyor.

Ankaragücü-Rizespor Maçı Seyircisiz Oynanacak

Çin’den başlayarak tüm dünyada salgın olan binlerce ölüme yol açan corona virüsüne karşı ülkemizde alınan önlemler kapsamında Ankaragücü-Rizespor maçı seyircisiz oynanacak. Corona virüsünün ülkemizde de yayılması ve salgın halini almaması için Gençlik ve Spor Bakanlığı süper lig başta olmak üzere bütün lig maçlarının seyircisiz oynanması kararını aldı. Bu karardan sonra bu maç oynanan ilk seyircisiz maç olacak.