Ankara Temsilcisi

Gençlerbirliği’nin 97. Yılı

Süper Lig Ankara temsilcisi takımlardan biri olan Gençlerbirliği kulübü kuruluşunun 97. Yılını kutladı. 97 yıldır spor dünyasında mücadele eden Gençlerbirliği Türk sporuna katkıları olan bir spor kulübüdür. Gençlerbirliği kulübü 97. Yılı sebebiyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak kutladı. Gençlerbirliği paylaşımında Gençlerbirliği taraftarlarına minnettar olduklarını ifade ettiler.

Gençlerbirliği kulübü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda önce kulüp kuruluş tarihini anlatarak öncelikle Gençlerbirliği’ni kuran ve bugüne getiren Gençlerbirliği yönetimine teşekkürlerini ilettiler. Paylaşımda Gençlerbirliği taraftarlarına, Gençlerbirliği futbolcularına kulüp yöneticilerine ve kulüp çalışanlarına da teşekkür ederek nice yıllar temennisinde bulunuldu. Gençlerbirliği’nin kuruluşunu ve gelişimini anlatan bir video da sosyal medya paylaşımına eklendi.

Gençlerbirliği’nin Kırmızı-Siyah Rengi

Gençlerbirliği Spor Kulübü 1923 yılında kurulmuş ve Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan köklü bir spor kulübüdür. Ankara Sultanisi’nde 14 Mart 1923 tarihinde futbolcu gençler tarafından kurulmuş olan Gençlerbirliği’nin renkleri olan kırmızı siyah renginde bir hikayesi vardır. Kurulan futbol kulübü için forma yaptıracak olan futbolcular o dönemdeki kısıtlı imkanlar dahilinde sadece kırmızı ve siyah kumaş olduğu için bu renklerden forma yaptırılır. Gençlerbirliği’nin kırmızı siyah rengi de buradan gelmektedir.