23. Hafta

Türk Telekom Mağlup

ING Basketbol Süper Liginin 23. Hafta maçında Ankara temsilcisi Türk Telekom ile Anadolu Efes Ankara Spor Salonu’nda karşılaştılar. Maçın sonucunda ev sahibi takım Türk Telekom Anadolu Efes’e farklı bir skorla 81-103 mağlup oldu. Bu galibiyet Anadolu Efes’in 20. Galibiyeti iken Türk Telekom’un da bu yenilgisi 12. Yenilgi oldu.

Anadolu Efes bu maçtaki galibiyeti ile 42 puan ve bir maç eksiği ile ligdeki puan sıralamasında 2. Sırada Türk Telekom ise 34 puanla 9. Sırada yer aldı.

Maçtan Dakikalar

Maçın ilk çeyreği Anadolu Efes’in üstünlüğü ile başladı ve ilk çeyrek 21-27 Anadolu Efes galibiyeti ile sona erdi. İkinci çeyrekte de Anadolu Efes üstünlüğü devam etti ve ikinci çeyrek sonucu skor Anadolu Efes’in üstünlüğü 41-49 oldu. Üçüncü çeyreğe üstün başlayan ve maçta da üstün olan takım olan Anadolu Efes üçüncü çeyrekte de istikrarını bozmadı üçüncü çeyreği 59-76 galip kapattı. Maçın üç çeyreğini de galip olarak bitiren Anadolu Efes’in dördüncü çeyrekte de galibiyeti devam etti ve misafir takım olan Anadolu Efes deplasmanda oynadığı bu maçtan 81-103 galip ayrılan takım oldu.