Süper Lig

Gençlerbirliği 11 Mayıs’ta Başlıyor

Ankara’nın Süper Lig temsilcisi iki takımdan biri olan Gençlerbirliği ertelenen lig maçlarının haziran ayının ikinci yarısı başlama ihtimali üzerine 11 Mayıs’ta futbolcularını toplayacak ve hazırlıklara başlayacak. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav takımın hazırlık programı ve haziran ayında lig maçlarının başlayabileceği ihtimali üzerine açıklamalar yaptı.

Murat Cavcav ligin bitimine 8 maç kaldığını ve ligin başlama tarihinde Bilim Kurulu’nun mayıs ayı sonunda yapılacak toplantıda son tarihin verileceğini söyledi. Gençlerbirliği Başkanı tesislerde takım olarak antrenman yapmanın şu anki corona virüsü gelişiminde mümkün olmadığını, futbolcuları sosyal mesafe ve izolasyon konusunda uyardıklarını da anlattı. Murat Cavcav kamp dönemi gerekli tedbirleri alacaklarını ve bunun için çalışmalar yaptıklarını da belirterek Bilim Kurulu’nun kulüplere antrenman ve maçlar ile ilgili yapılması gerekenler konusunda rapor göndereceğini söyledi.

‘’TFF Bir Çalışma Yapmalı’’

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı lig maçları başladığında maçların seyircisiz oynanacağı konusuna da değinerek seyircisiz maçların zaten ekonomik olarak zor durumda olan kulüpleri daha da çıkmaza sokacağını ifade etti. Murat Cavcav sağlığın en öncelikli konu olduğunu ve sağlık söz konusu olduğunda maçların seyircisiz oynanması gerektiğini ama Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulüplerin ekonomik zorluğu ile ilgili bir çalışma yapması gerektiğini söyledi. Maç bilet gelirleri, reklam gelirlerinin kulüplerin en önemli gelir kaynağı olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan mayıs sonunda sözleşmesi bitecek futbolcuların da kulüplerin diğer bir sorunu olduğunu belirtti.