Wuhan

Lig Maçları Başlıyor

Lig Maçları Başlıyor

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan covid 19 virüsü şu anda dünyada 220 ülkede görülüyor. 19 Mart tarihinde Türkiye’de de görülmeye başlayan corona virüsü Süper Lig ve bütün lig maçlarının ertelenmesine neden olmuştu. Türkiye Kulüpler Birliği, Türkiye futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanı’nın telekonferans olarak yaptığı toplantı sonucu lig maçlarının haziran ayının ikinci haftası başlayabileceği açıklanmıştı.

06 Mayıs (Bugün) TFF başkanı Nihat Özdemir Sağlık bakanı Fahrettin Koca ile bir toplantı yaparak lig maçlarının başlama tarihini netleştirdi.

12 Haziran Başlayış 26 Temmuz Bitiş

Nihat Özdemir toplantı sonrası yaptığı açıklamada 12 Haziran tarihinde lig maçlarının başlayacağını ve temmuz sonuna kadar sezonun bitirilmesinin planlandığını belirtti. TFF başkanı Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ile Bölge Amatör Liglerinin 12 haziranda başlayacağını 26 Temmuz’da bitirileceğini ifade etti. Nihat Özdemir Türkiye’de ilk vakanın görülmesiyle maçların seyircisiz oynanma kararı aldıklarını ilk vefatın gerçekleşmesinden sonra da lig maçlarını ertelediklerini haziran ayında da gerekli önlemleri alıp lige başlayacaklarını sözlerine ekledi.