Türkiye

Ligin Başlaması Riskli mi?

Corona virüsü Türkiye başta olmak üzere bütün dünya ülkelerinde durdurulamayan bir hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Türkiye’de covid 19’un yayılmasının önlenmesi amacıyla lig maçları 19 Mart tarihinde ertelenmişti ve lig maçlarının başlama zamanı merak ediliyordu. 06 Mayıs (dün ) Türkiye futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında yapılan toplantı sonrası lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlayacağı ve temmuz sonunda ligin sona ereceği açıklaması yapıldı.

Corona virüsü temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için oynanacak lig maçlarının nasıl oynanacağı ve ne gibi önlemler alınacağı merak edilirken Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın lig maçları ile ilgili yaptığı açıklama gözleri TFF’na çevirdi.

‘’Futbol Hassas Bir Alan’’

Sağlık bakanı Fahrettin Koca lig maçlarının başlamasının ve maçların oynanmasında sorumluluğun Sağlık Bakanlığında olmadığını bütün sorumluluğun TFF’nda olduğunu ısrarla dile getirdi. Fahrettin Koca futbolun hassas bir alan olduğunu da dile getirerek Bilim Kurulunun ve Sağlık bakanlığının bu konuda bir önerisinin olmadığını ve olamayacağını da ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu açıklamalarından sonra lig maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğu düşünülmeye başlandı.