Süper Lig

Ankaragücü Takımı Tedirgin

Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere covid 19 sebebiyle ertelenen lig maçlarının 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağı açıklanmıştı. Bu açıklamadan saatler sonra Ankaragücü kulübü futbolcularına yapılan covid 19 testinde 1 futbolcunun test sonucunun pozitif çıkması lig maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğu sorusunu akıllara getirdi. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert covid 19 test sonucu pozitif çıkan futbolcunun tedavi altına alındığın ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek futbolcunun ailesinin test sonucunun negatif çıktığını da belirtti.

‘’14 Kulüp Açıklansın’’

Fatih Mert futbolcularında covid 19 çıkınca antrenman programını iptal ettiklerini belirterek futbolcuların ve kulübün tedirgin olduğunu söyledi. Ankaragücü başkanı Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligin başlama kararı verirken 14 kulübün bu istekte olduğunu söylediğini hatırlatarak TFF’ndan bu kulüpleri açıklamasını istedi. Fatih Mert Ankaragücü olarak kendilerini ligin başlaması ile ilgili bir fikir sorulmadığını ve Süper Lig’de görüştüğü takımlar olduğunu onlara da böyle bir dönüş olmadığını da ifade etti.

Fatih Mert maçların seyircisiz oynanmasının da sorunun çözümü olmadığına dikkat çekerek seyircisiz maçların kulüplerin ekonomik durumlarını iyice çıkmaza sokacağını sözlerine ekledi.