Türkiye Futbol Federasyonu

TFF’den Kritik Toplantı

Türkiye Futbol Federasyonu, Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu Ankara’da kritik bir toplantı için bir araya gelecek. Saat 15.00’te başlayacak toplantıda ara verilen lig maçlarının yeniden oynanması ele alınacak. Liglerin kaderinin belli olacağı toplantıda 12 Haziran tarihi netlik kazanmış olacak.

Toplantıda ele alınacak bir diğer konu maçların oynanacağı yer konusu olacak. Maçların tek bir şehirde mi yoksa eski sistem ev sahibi-deplasman sistemine göre mi oynanacağı netlik kazanacak. Futbola dönüş protokolü toplantıda yeniden ele alınacak.

Maçların Oynanması Risk Ortamı Oluşturur mu?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de lig maçlarının yarıda kalmasına sebep olan korona virüs salgın tehlikesi ile birlikte liglerin yeniden başlaması görüşülüyor. Türk futbolunun 2019-2020 sezonunun bitirilmesi ile ilgili bir toplantı yapılacak. Liglerin kaderini belirleyecek olan bu toplantı Türkiye Futbol Federasyonu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile saat 15.00’te başlayacak.

Süper Lig, TFF 1’inci, 2’nci ve 3’üncü Lig ile Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) maçları 19 Mart’tan itibaren askıya alınmıştı. Yapılacak olan bu toplantıda maçların yeniden başlaması ile ilgili çok ayrıntılı görüşmeler yapılacak.