küresel salgın

Corona Virüsü Futbol Kulüplerini Sarstı

Dünyada ve ülkemizde küresel salgın olan corona virüsü hergün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açıyor. Türkiye’de ve virüsün etkisini gösterdiği bütün ülkelerde spor alanında alınan ilk önlemlerden biri lig maçlarının ertelenmesiydi. Lig maçlarının ertelenmesi futbol kulüpleri başta olmak üzere spor kulüplerinin maddi olarak zorluğa girmesine neden oldu.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav da bu konuya dikkat çekerek kısa vadede spor kulüplerinin ciddi ekonomik sorunlarla karşılaşacağını ve dileğinin bu süreci en az zararla atlatmak olduğunu söyledi.

‘’Kulüpler Alt Yapıya Yönlenecek’’

Murat Cavcav önümüdeki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve FIFA’nın alacağı kararların futbol dünyası için belirleyici olacağını ifade ederek insan sağlığının her zaman öncelikli olduğunu belirtti. Gençlerbirliği Başkanı TFF,UEFA ve FIFA’nın  kulüplerin yaşayacağı ekonomik kriz ile ilgili önlemler alması ve destek paketi hazırlamaları gerektiğine dikkat çekerek dolarda yaşanan yükselmenin de etkisinin olumsuz olarak yansıyacağını açıkladı.

Murat Cavcav corona virüsü ve doların da yükselmesi ile finansal zorluğa düşecek kulüp sayısının az olmadığını ve bu durumun kulüpleri alt yapıya da yönlendireceğini sözlerine ekledi.