corona virüsü

Heyecan mı Tedirginlik mi?

Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle 19 Mart’ta ara verilmişti. Futbol, basketbol, voleybol ve hentbol lig maçlarına verilen aradan sonra ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Basketbol, voleybol ve hentbol federasyonları ligi bitirme ve maçların başlamama kararı aldı. Futbolda ise Süper Lig başta olmak üzere lig maçları 12 Haziran’da başlıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı futbol maçlarının başlaması kararı çok tartışılıyor. Pandeminin temas yoluyla bulaşması ve futbolun temassız oynanmasının mümkün olmaması bu tartışmaları arttırdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da lig maçlarının başlaması ile ilgili olarak Bakanlığın bir sorumluluğu olmadığını tüm sorumluluğun TFF’nda olduğunu açıklaması endişeleri arttırdı.

Futbol Kulüpleri Tedirgin

Futbol kulüpleri de lig maçlarının başlaması konusunda ikiye ayrıldı. Bazı futbol kulüpleri ligin ara verildiği hali ile tescil edilmesini ve ligden düşmenin bu sezon olmamasını istedi. Bazı futbol kulüpleri de önceliğin sağlık olduğunu da hatırlatarak ligin mutlaka oynanarak bitirilmesini savundu.

Türkiye futbol Federasyonu’nun 12 Haziran’da lig maçlarının başlaması kararından sonra futbol kulüpleri antrenmanlara başlamadan covid 19 testi yaptırdı. Bu testler sonucu futbolcu, kulüp çalışanı ve kulüp yöneticilerinde çıkan covid 19 vakaları endişeleri daha da arttırdı. Bu endişe ve tedirginlikleri ile 12 Haziran’da futbolda çalan ilk düdük lig heyecanı ile değil sağlık endişesi ile başlayacak.

Güncel Yazılar