2020 yılı

‘’TFF 17 Milyon Yatırımı Geri Ödesin’’

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında Türkiye ve dünyada yayılmaya başlamıştı. Türkiye’de ilk covid 19 vakasının 11 Mart tarihinde görülmesiyle futbol maçları başta olmak üzere lig maçları da 19 Mart tarihinde ertelendi. Süper Lig maçlarının 12 Haziran TFF 1. Lig maçları da 19 Haziran tarihinde başlamıştı. Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü riski geçmeden lig maçlarının başlaması tartışma yaratmıştı. TFF Süper Lig ve 1. Lig maçları aksine 2. Lig ve 3. Lig maçlarının başlamaması kararını aldı.

Bu kararın ardından TFF 2. Lig kırmızı grupta mücadele eden Sancaktepe Futbol Kulübü Başkanı Fatih Kol tepki gösterdi. Fatih Kol bu kararın geç alındığını ve kulüp olarak lig maçlarının başlayacağını düşünerek hazırlık yaptıklarını söyledi. Sancaktepe Futbol Kulübü Başkanı yapılan bu hazırlıkların maddi olarak yüklü bir tutar olduğunu da belirtti.

300 Bin TL Kamp Bedeli

Fatih Kol lig maçlarının başlayacak olması sebebiyle futbol takımını kampa gönderdiklerini ve kamp bedelinin 300 bin TL olduğunu açıkladı. Fatih Kol kulübe 17 milyon TL yatırım yaptığını ve lig maçlarının oynanmaması ile bu yatırımın da boşa gideceğini ifade etti. Sancaktepe Futbol Kulübü Başkanı bu zararlarının TFF tarafından karşılanması gerektiğini savundu.

Güncel Yazılar