TFF 2. Lig

Ankara Kulübü Futbolcularından Açıklamalar

Ankara Demirpor TFF 2. Lig takımlarından ve lig puan sırlamasında 2. Sırada bulunuyor. Covid 19 sonrası 2. Lig ve 3. Lig maçlarının oynanmama kararı alınmıştı. Ankara Demirspor kulübü de ilginç bir karar alarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak ligden çıkma kararı aldığını bildirdi. Ankara ekibi ligden çıkıyor ve play-off maçlarına da katılmayacak.

Ankara Demirspor Kulübü bu kararı almalarında TFF’nun alt ligler ile ilgili aldıkları kararın etkili olduğunu belirtti. Başkent kulübü sadece bu sezon ligden çekilme kararı almadı. Profesyonel olarak futboldan çekildiklerini ve futbol branşını kapattıklarını açıkladı. TFF’nun kararına tepki olarak Ankara Demirspor’un verdiği bu karar futbol dünyasında şok etkisi yarattı.

TFF’na Tepki

1934 yılında kurulan Ankara Demirspor TFF. 2. Lig’de başarılı bir sezon geçiriyordu. 1959-1971 yılları arasında Süper Lig’de de mücadele eden kulübün bu kararı almasından sonra diğer 2. Lig kulüplerinin tepkisi de merak ediliyor. Ankara Demirspor covid 19 süreci sonrasında 2. Ve 3. Ligde lig liderlerinin şampiyon olarak belirlenmesine bu kararı ile tepki gösteriyor.

Güncel Yazılar