Süper Lig

Fatih Mert ‘‘Hedefimiz 3’te 3’’

Ankaragücü Süper Lig puan sıralamasında 29 puan ile son sırada bulunuyor. Ankara ekibinin sezon sonunda ligden düşme ihtimali yüksek görünüyor. 12 Temmuz Pazar günü kendi sahasında Galatasaray ile karşılaşan Ankaragücü bu maçtan 1-0 galip ayrıldı. Galatasaray galibiyeti Ankaragücü’nü ligdeki son sıradan kurtaramadı. Ama bu galibiyet takımın ligde kalma umudunu kaybetmemesine neden oldu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert Galatasaray maçının zor bir maç olduğunu ve galibiyeti ile mutlu olduklarını söyledi. Fatih Mert Ankaragücü’nün ligden düşmesine kesin gözüyle bakıldığını ve bu düşüncenin kendilerini üzdüğünü de belirtti. Ankaragücü başkanı takımın kalan 3 maçta galibiyet hedefi olduğunu ve Galatasaray galibiyeti ile hedefi gerçekleştirmeye başladıklarını anlattı. Ligin bitimine kadar olan Antalyaspor ve Denizlispor maçlarında da galibiyet alacaklarını söyleyen Fatih Mert maçları kazandıktan sonra sürece bakılacağını ifade etti.

‘’Ali Koç ve Ahmet Nur Çebi Destek Verdi’’

Fatih Mert yaşanan corona virüsü sürecinden sonra ligde bu sezon düşme olmaması için 7 kulüp ile TFF’na talepte bulunduklarını söyledi. Ankaragücü Başkanı, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da kendilerini bu konuda desteklediğini ama bu taleplerinin olumsuz sonuçlandığını da sözlerine ekledi. Fatih Mert son olarak pandemi sonrası her alan olduğu gibi futbolun da eskisi gibi olamayacağını belirtti.

Güncel Yazılar