2019-2020 futbol

Fatih Mert’in Maç Tekrar Talebi

Ankaragücü 2019-2020 futbol sezonunda Süper Ligde kötü bir sezon geçiriyor. Sezon başında transfer yasağı ile mücadele eden sarı lacivertli takım 30 Ocak 2020 tarihinde transfer yasağını kaldırdı. Transfer yasağının kalkmasıyla lig maçlarına kendini veren Ankaragücü takımı corona virüsü sebebiyle lig maçlarına verilen ara dönemde maddi olarak zor bir döneme girdi. Lig maçlarının olmaması 12 Haziran’da lig maçları başladığında da seyircisiz oynanması Ankaragücü’nün maç gelirlerinin kesilmesine neden olmuştu.

12 Haziran’da başlayacak lig maçlarına hazırlanma aşamasında yapılan covid 19 testinde Ankaragücülü futbolcu Ricardo Faty’de corona virüsü tespit edilmişti. Ricardo Faty’nin tedavisi yapılıp sağlığına kavuşsa da takım arkadaşlarının covid 19 olması takımı moral olarak kötü etkilemişti. 12 Haziran’da başlayan lig maçlarında ilk Gaziantepspor ile karşılaşan Ankaragücü bu maçtan 1-1 beraberlik ile ayrıldı. Ligin 28. Hafta maçında ise Süper Lig şampiyonluk adayı Medipol Başakşehir ile karşılaştı ve Ankara ekibi bu maçtan 2-1 yenilgi ile ayrıldı. Maçın hakemi Ankaragücü’nün bir golünü elle oynama sebebiyle saymadı.

TFF’na Başvurdu

Spor yorumcularının da golün geçerli olduğunu iddia etti ve Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert takımının hakkının yenildiğini söyledi. Fatih Mert Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaat ederek Ankaragücü-Medipol Başakşehir maçının tekrar edilmesini talep etti.  TFF’nun bu konu ile ilgili vereceği karar bekleniyor.

Güncel Yazılar