2019-2020 futbol

Nice Yıllara Ankaragücü

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunu son sırada tamamlayan Ankaragücü ligden düşmüştü. Ankaragücü Kulübü başkanı Fatih Mert covid 19 nedeniyle ligden düşmenin bu sezon kaldırılması gerektiğini sıklıkla ifade ediyordu. Ankaragücü ile Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru yapan futbol kulüpleri ligden düşmenin bu sezon kaldırılmasını talep etmişti. Bu talep haklı görüldü ve ligden düşme kaldırıldı. Ankaragücü de bu karar ile Süper Ligde kaldı.

Sarı lacivertli takım 2020-2021 futbol sezonu hazırlıklarına başladı. Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile yollarını ayıran Ankaragücü yeni teknik direktör olarak Fuat Çapa ile sözleşme imzaladı. Ankaragücü kulübü teknik direktör ile sözleşmesini imzalamasının ardından futbolcu transferleri ile ilgili görüşmelere başladı.

Lukasik ile 2+1 Yıllık Sözleşme

Ankaragücü takımda kiralık olarak forma giyen Daniel Lukasik’i renklerine bağladı. Lechia Gdansk futbol kulübünde oynayan ve Ankaragücü’ne kiralanan Daniel Lukasik’in bonservisini alan Ankaragücü Polonyalı futbolcu ile 2+1 süre ile sözleşme imzaladı. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert Lukasik’in geçen sezon gösterdiği başarılı performansı bu sezonda da sürdüreceğine inandığını söyledi. Lukasik ise yeniden Ankaragücü’nde olduğu için mutlu olduğunu ve daha iyi bir performans sergileyeceğini ifade etti.

Güncel Yazılar