Beden Eğitimi

Spor Okullarına Hazırlık Kursu

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları bölümü (BESYO) yazılı sınav ile yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümlerdir. BESYO’ya girmek isteyen öğrencilere yetenek sınavında yardımcı olmak amacıyla Ankara Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü güzel bir girişimde bulundu. Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü BESYO sınavları için hazırlık kursları düzenliyor.

BESYO giriş yetenek sınavında spor ile ilgili olarak dayanıklılık, güç, hız, beceri, denge, sürat ile ilgili etaplar bulunuyor. Öğrenciler Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübünde görevli uzman spor hocaları ile bu zorlu etaplara hazırlanıyorlar.

150 Baraj Puan

Hazırlık kursları 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında haftanın 5 günü olacak. TYT sınavında baraj puan olan 150 puanı alabilecek olan ve BESYO ile Spor Liselerine girmek isteyen adaylar hazırlık kurslarına katılabilecekler. Hazırlık kurslarına katılmak isteyen adaylar 0 312 344 88 86 numaralı telefonu arayıp bilgi alabilirler ve kayıt yaptırabilirler.

Hazırlık kursları Yenimahalle Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde olacak. Açık hava parkurlarında da yapılacak olan hazırlık kurslarında covid 19 önlemleri de uygulanacak. Kurslar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve hijyene önem verilerek yapılacak.

Güncel Yazılar