başkent temsilcisi

Murat Cavcav ‘’Heyecanlıyız’’

Süper Ligin başkent temsilcisi takımı Gençlerbirliği 14 Mart tarihinden sonra ilk maçına çıkacak. Pandemi sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi sürecinden sonra Gençlerbirliği 14 Haziran’da (yarın) Konyaspor ile karşılaşacak. Gençlerbirliği’nin kendi sahasında oynayacağı bu maç covid 19 tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanacak ve Gençlerbirliği taraftarları takımlarını sahada destekleyemeyecek.

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav da 3 ay sonra futbola kavuşacakları için heyecanlı olduklarını söyledi. Murat Cavcav aradan geçen bu 3 aylık sürede Türkiye’de ve dünyada her şeyin değiştiğini ve futbolun da 14 Mart’ta bıraktıkları futbol olmadığını açıkladı.

‘’Yüksek Hava Sıcaklığı Tehlike’’

Kırmızı siyahlı kulübün başkanı pandemi sürecinin her kulüp gibi Gençlerbirliği için de zorlu bir süreç olduğunu ifade etti. Murat Cavcav 2019-2020 futbol sezonunun bitimine 8 maç kaldığını ve 8 maçın oynanma zamanının hava sıcaklıklarının yüksek olduğu temmuz ayında da olacağına dikkat çekti. Murat Cavcav futbolcuları corona virüsünden korumak için gerekli tedbirleri aldıklarını ama yüksek hava sıcaklıklarında futbol oynamanın da olumsuz etkisi olabileceğini hatırlattı.

Murat Cavcav son olarak ligde kalan 8 maçın covid 19’dan uzak sağlıklı geçmesini diledi.

Güncel Yazılar