Ankara

Ankara Kulüpleri Lige Hazırlanıyor

Süper Ligin Ankara temsilcisi iki takım Ankaragücü ve Gençlerbirliği lig maçlarına hazırlanıyorlar. 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarına antrenman programları ile hazırlanan iki başkent ekibi hız kesmeden çalışıyor.

Antrenman programına başlamadan önce yapılan covid 19 testinde futbolcusu Ricardo Faty’de corona virüsü rastlanan Ankaragücü bu haber sebebiyle antrenmanlarına tedirgin başlamıştı. Ricardo Faty’nin covid 19 tedavisinin tamamlanması ve takım ile çalışmalara başlaması ile sarı lacivertli takım moral buldu. Ankaragücü teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetiminde antrenmanlarını yapıyor. 

Ankaragücü ilk karşılaşmasını 14 Haziran tarihinde deplasmanda Gaziantepspor ile yapacak.

İlk Maç Kendi Sahasında

Süper Ligin kırmızı siyahlı temsilcisi Gençlerbirliği de teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde antrenmanlarını yapıyor. İlhan Cavcav Tesislerinde çalışmalarını yapan Gençlerbirliği futbolcuları ısınma hareketleri ile antrenmana başlıyor. 12 Haziran’da başlayacak lig maçlarında ilk karşılaşmasını Konyaspor ile yapacak. Kırmızı siyahlı futbolcular Konyaspor maçı için taktik çalışması ile antrenmanlarına devam ediyorlar.

Gençlerbirliği-Konyaspor maçı 14 Haziran tarihinde Gençlerbirliği’nin sahasında oynanacak. Lig maçları seyircisizi oynanacağı için Gençlerbirliği bu maçta taraftar avantajından yararlanamayacak.

Güncel Yazılar