Süper Lig

Mustafa Reşit Akçay Tedirgin

2019-2020 Süper lig futbol sezonunda puan sıralamasında Ankaragücü takımı 17. Sırada bulunuyor. Lig sıralamasında sondan 2. Takım olan Ankara ekibi bulunduğu sıraya göre bu sezon ligden düşecek takımlar arasında bulunuyor. Lig sonuna kadar 8 maçı olan Ankaragücü takımı bu maçlarda puan kaybı yaşamadan ligde kalmayı hedefliyor.

Lig maçlarının covid 19 sebebiyle ertelenmesi ve 12-13-14 Haziran tarihinde yeniden başlaması kararı üzerine Ankaragücü takımı antrenmanlara başlamadan önce futbolculara, teknik kadroya, kulüp yönetimine ve kulüp çalışanlarına covid 19 testi yaptırmıştı. Ankaragücü’nün bir futbolcusunda corona virüsü tespit edildi ve futbolcu tedavi altına alındı.

Ankaragücü takımının teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay kendi takımında ve diğer futbol kulüplerinde covid 19 vakalarının çıkmasının futbolcuları kötü etkilediğini açıkladı.

‘’Gerekirse Profesyonel Destek Alacağız’’

Mustafa Reşit Akçay futbol dünyasından her gün gelen yeni corona virüsü vakalarının futbolcuların psikolojilerini bozduğunu ve endişeleri arttırdığına dikkat çekti. Ankaragücü teknik direktörü liglere ara verildiği dönemde futbolcularla iletişim halinde olduklarını ve pandemi sebebiyle yaşadıkları tedirginliği atlatmalarını sağladıklarını belirterek ama son olaylarla her şeyin tekrar başladığını vurguladı.

Mustafa reşit Akçay gerekirse profesyonel destek alabileceklerini de sözlerine ekledi.