Wuhan

Halter Federasyonu’nda İstifalar

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı son aylarında ortaya çıktı. 1 ay içinde corona virüsü Türkiye başta olmak üzere dünya ülkelerine yayıldı. İlacı ve aşısı bulunamayan covid 19’un hızla yayılması da durdurulamıyor. Hayatın her alanında corona virüsü önlemleri alınsa da 1 Haziran tarihinde corona virüsü önlemleri ile normal yaşama geçilmeye başlandı.

Spor alanında da futbol, basketbol, tenis başta olmak üzere her daldaki sporcularda da covid 19 tespit edildi. Son olarak Türkiye Halter Federasyonu’nda halter sporcusu ve antrenörlerde de corona virüsü testi pozitif çıktı.

Önlem Alınmaması İstifa Ettirdi

Halter sporcularında çıkan covid 19 nedeniyle Konya’daki halter kampı da iptal edildi. Corona virüsü tespit edilen halter sporcuları ve antrenörler karantina süreci için evlerine gönderildi. Covid 19 testi pozitif çıkan halter sporcusu ve antrenörlerin ardından sporcular gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle tepki gösterdi.

Corona virüsü testi pozitif çıkan Halter Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Mustafa Doğan başta olmak üzere Türkiye Halter Federasyonu’nda istifalar başladı. Mustafa Doğan ile Teknik Kurulu Başkanı Raif Özel ve üyeler de istifa etti.

Güncel Yazılar