2020 yılı

3 Hakemin Covid 19 Testi Pozitif

Dünyada ve Türkiye’de 2020 yılı ilk aylarından itibaren corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılıyor. Çin’de 2019 yılı aralık ayında ortaya çıkan covid 19’u Dünya Sağlık Örgütü de pandemi olarak ilan etmişti. Çin’den tüm dünyaya yayılan corona virüsünün ilacının ve aşısının olmaması da vakaların artmasına neden oldu.

TFF Açıklama Yaptı

Covid 19’un yayılması hızla devam ediyor. Türkiye’de futbol, basketbol, hentbol ve voleybol lig maçları 19 Mart tarihinde durdurulmuştu. 12 Haziran’da başlayan futbol ligi 26 Temmuz’da sona erdi. Futbol maçları covid 19 tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanıyor. Futbol maçları öncesi rutin olarak maç hakemlerine, takım futbolcularına, kulüp yöneticilerine ve teknik kadroya covid 19 testi yapılıyor. Bu rutin testlerde birçok futbolcunun, yöneticinin ve teknik ekibin corona virüsüne yakalandığı anlaşıldı. Covid 19 temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için hızla yayılıyor.

11 Eylül’de (dün) başlayan futbol ligi maçları öncesi yapılan rutin testlerde 3 futbol hakeminin covid 19 testi pozitif çıktı. TFF yaptığı açıklama ile 1 üst klasman hakemi ve iki alt klasman hakeminin covid 19 test sonucunun pozitif çıktığını belirtti.

Güncel Yazılar